
| Main Ref. | Anonymous, 2000 (Ref. 35509) |
|---|---|
| Name used | Trachonurus villosus |
| Catalog No. | ISH 2008-1968 |
| Locality | 3,28°C (1219m); 34,558% |
| Station | 120/68 |
| Year | 1968 |
| Water depth | 1200 m |
| Coordinates | In decimal: -28.57, -46.88 |
| Length | 36 cm TL |
| Collector | Expedition |
| Gear | BT 140´ |
| Museum | ISH |
| Date | 1968-03-13 |
| Identifier | Dr. G. Krefft |