
| Main Ref. | Anonymous, 2000 (Ref. 35509) |
|---|---|
| Name used | Symbolophorus barnardi |
| Catalog No. | ISH 416-1971 |
| Locality | 2,50 (974m); 34,335 (974m) |
| Station | 348/71 |
| Year | 1971 |
| Water depth | 1040 - 997 m |
| Coordinates | In decimal: -38.33, -54.55 |
| Length | 10.1 cm SL |
| Collector | Expedition |
| Gear | CMBT 1600 |
| Museum | ISH |
| Date | 1971-03-05 |
| Identifier | Hulley |