
| Main Ref. | Anonymous, 2000 (Ref. 35509) |
|---|---|
| Name used | Stomias colubrinus |
| Catalog No. | ISH 299-1966 |
| Locality | Temperaturen: 11,15°C (455m), 19,3°C (100m) |
| Station | 181/66 |
| Year | 1966 |
| Water depth | 460 - 120 m |
| Coordinates | In decimal: 19.18, -21.97 |
| Collector | Expedition |
| Gear | CMBT 1600 |
| Museum | ISH |
| Date | 1966-05-14 |
| Temperature | 19.3 °C |