
| Main Ref. | Anonymous, 2000 (Ref. 35509) |
|---|---|
| Name used | Rhizoprionodon lalandii |
| Catalog No. | ISH 241-1981 |
| Station | 99 |
| Year | 1981 |
| Water depth | 36 - 37 m |
| Coordinates | In decimal: 6.53, -55.37 |
| Length | 51 cm TL |
| Collector | G. F. Losse |
| Gear | BT 26.7m Grundtau |
| Museum | ISH |
| Sex | male |
| Date | 1981-03-11 |
| Identifier | Dr. G. Krefft |