
| Main Ref. | Anonymous, 2000 (Ref. 35509) |
|---|---|
| Name used | Raja naevus |
| Catalog No. | ISH 214-1959 |
| Locality | 9.4C |
| Station | 3440 |
| Year | 1959 |
| Water depth | 200 m |
| Coordinates | In decimal: 61.10, 2.60 |
| Length | 20 cm TL |
| Collector | Harry Rapski |
| Museum | ISH |
| Sex | male |
| Date | 1959-07-17 |
| Temperature | 9 °C |
| Identifier | Dr. G. Krefft |