
| Main Ref. | Anonymous, 2000 (Ref. 35509) |
|---|---|
| Name used | Raja bathyphila |
| Catalog No. | ISH 639-1986 |
| Locality | 5.73C |
| Station | 395/86 |
| Year | 1986 |
| Water depth | 1006 - 990 m |
| Coordinates | In decimal: 57.63, -18.22 |
| Length | 24 cm TL |
| Collector | Dr. A. Post |
| Gear | 140'-BT |
| Museum | ISH |
| Sex | female |
| Date | 1986-07-01 |
| Temperature | 5 °C |
| Identifier | Dr. M. Stehmann |