
| Main Ref. | Anonymous, 2000 (Ref. 35509) |
|---|---|
| Name used | Protomyctophum choriodon |
| Catalog No. | ISH 239-1971 |
| Station | 295/71 |
| Year | 1971 |
| Water depth | 830 m |
| Coordinates | In decimal: -48.90, -56.87 |
| Length | 7.33 cm SL |
| Collector | Expedition |
| Gear | BT 140´ |
| Museum | ISH |
| Date | 1971-02-14 |
| Temperature | 3.1 °C |
| Range | 7.33 |
| Identifier | Dr. Hulley |