
| Main Ref. | Anonymous, 2000 (Ref. 35509) |
|---|---|
| Name used | Phycis blennoides |
| Catalog No. | ISH 83-1981 |
| Locality | T:8.59°C; Sal.: 35.22 |
| Station | 607/81 |
| Year | 1981 |
| Water depth | 592 - 650 m |
| Coordinates | In decimal: 58.37, -14.08 |
| Length | 10 cm SL |
| Collector | Dr. M. Stehmann TIFI 6 |
| Gear | 200'-BT |
| Museum | ISH |
| Gazetteer | Rockall-Bank |
| Date | 1981-10-08 |
| Temperature | 8 °C |
| Identifier | Dr. M. Stehmann |