
| Main Ref. | Anonymous, 2000 (Ref. 35509) |
|---|---|
| Name used | Percophis brasiliensis |
| Catalog No. | ISH 60-1971 |
| Locality | Temp.: 16,6°C |
| Station | 131/71 |
| Year | 1971 |
| Water depth | 39 m |
| Coordinates | In decimal: -40.00, -61.00 |
| Collector | Expedition |
| Gear | BT 140' |
| Museum | ISH |
| Date | 1971-01-03 |
| Temperature | 17 °C |
| Identifier | Dr. M. Stehmann |