
| Main Ref. | Anonymous, 2000 (Ref. 35509) |
|---|---|
| Name used | Paralepis brevirostris |
| Catalog No. | ISH 229-1966 |
| Locality | T:15,48°C in 420m; Sal.: 36.27 in 420m |
| Station | 180/66 |
| Year | 1966 |
| Water depth | 220 - 500 m |
| Coordinates | In decimal: 23.83, -20.13 |
| Length | 10 cm SL |
| Collector | Expedition |
| Gear | CMBT 1600 |
| Museum | ISH |
| Date | 1966-05-13 |
| Temperature | 15 °C |
| Identifier | Dr. A. Post |