
| Main Ref. | Anonymous, 2000 (Ref. 35509) |
|---|---|
| Name used | Onogadus argentatus |
| Catalog No. | ISH 114-1974 |
| Locality | Tiefe:1208-1245m;Temp.b:5.68°C |
| Station | 300/74 |
| Year | 1974 |
| Water depth | 1208 - 1245 m |
| Coordinates | In decimal: 55.07, -16.80 |
| Length | 11 cm TL |
| Collector | Dr. M. Stehmann |
| Gear | 200'-BT |
| Museum | ISH |
| Date | 1974-05-25 |
| Temperature | 5 °C |
| Identifier | Dr. M. Stehmann |