
| Main Ref. | Anonymous, 2000 (Ref. 35509) |
|---|---|
| Name used | Odontostomops normalops |
| Catalog No. | ISH 1219-1968 |
| Locality | Sal.+Temp.: in 568m |
| Station | 22-III/68 |
| Year | 1968 |
| Water depth | 560 - 540 m |
| Coordinates | In decimal: -21.07, -30.13 |
| Collector | Expedition |
| Gear | CMBT 1600 |
| Museum | ISH |
| Date | 1968-02-08 |
| Salinity | marine |
| Temperature | 8.14 °C |
| Identifier | Dr. G. Krefft |