
| Main Ref. | Anonymous, 2000 (Ref. 35509) |
|---|---|
| Name used | Notopogon fernandezianus |
| Catalog No. | ISH 1780-1968 |
| Locality | Temp. In 257m: 14,73°C; Sal.: 35,647o% in 257m |
| Station | 61/68 |
| Year | 1968 |
| Water depth | 250 m |
| Coordinates | In decimal: -30.23, -48.35 |
| Collector | Expedition |
| Gear | BT 140' |
| Museum | ISH |
| Date | 1968-02-27 |
| Salinity | marine |
| Temperature | 14.73 °C |
| Identifier | Dr. G. Krefft |