
| Main Ref. | Anonymous, 2000 (Ref. 35509) |
|---|---|
| Name used | Nezumia aequalis |
| Catalog No. | ISH 3505-1979 |
| Locality | T:4,25°C in 1000m; Sal.: 34.936 in 1000m |
| Station | 6365/79 |
| Year | 1979 |
| Water depth | 100 - 980 m |
| Coordinates | In decimal: 34.62, -75.55 |
| Collector | Dr. M. Stehmann |
| Gear | 140'-BT |
| Museum | ISH |
| Date | 1979-10-29 |
| Temperature | 4 °C |
| Identifier | VIMS |