
| Main Ref. | Anonymous, 2000 (Ref. 35509) |
|---|---|
| Name used | Neoscopelus macrolepidotus |
| Catalog No. | ISH 1949-1968 |
| Locality | T: 4,99°C in 836m; Sal.: 34.247 |
| Station | 97/68 |
| Year | 1968 |
| Water depth | 800 m |
| Coordinates | In decimal: -23.83, -42.00 |
| Collector | Expedition |
| Gear | BT 140' |
| Museum | ISH |
| Date | 1968-03-03 |
| Temperature | 4 °C |
| Range | 16 - 24 |
| Identifier | Dr. G. Krefft |