
| Main Ref. | Anonymous, 2000 (Ref. 35509) |
|---|---|
| Name used | Myxine australis |
| Catalog No. | ISH 279-1978 |
| Locality | 10.59C |
| Station | 682/78 |
| Year | 1978 |
| Water depth | 78 - 80 m |
| Coordinates | In decimal: -42.67, -61.52 |
| Length | 32 cm TL |
| Collector | Argen. Expedition 1978 |
| Gear | 200'-BT |
| Museum | ISH |
| Sex | female |
| Date | 1978-06-23 |
| Temperature | 10 °C |
| Identifier | Wisner 10.02.1992 |