
| Main Ref. | Anonymous, 2000 (Ref. 35509) |
|---|---|
| Name used | Myxine australis |
| Catalog No. | ISH 202-1978 |
| Station | 564/78 |
| Year | 1978 |
| Water depth | 100 - 102 m |
| Coordinates | In decimal: -50.53, -66.13 |
| Geography area | America, South - Inland waters |
| Length | 57 cm TL |
| Collector | Argen. Expedition 1978 |
| Gear | 200' BT |
| Museum | ISH |
| Date | 1978-05-22 |
| Temperature | 8 °C |
| Identifier | Wisner |