
| Main Ref. | Anonymous, 2000 (Ref. 35509) |
|---|---|
| Name used | Mustelus henlei |
| Catalog No. | ISH 270-1975 |
| Locality | 11.0 C (142 m) |
| Station | 189/75 |
| Year | 1975 |
| Water depth | 160 m |
| Coordinates | In decimal: 25.02, -112.48 |
| Collector | MEXAL Dr. Kosswig |
| Gear | BT |
| Museum | ISH |
| Sex | male |
| Date | 1975-01-07 |
| Temperature | 11 °C |
| Range | 111 - 118 |
| Identifier | Dr. M. Stehmann |