
| Main Ref. | Anonymous, 2000 (Ref. 35509) |
|---|---|
| Name used | Mustelus henlei |
| Catalog No. | ISH 272-1975 |
| Locality | 17.5C in 46m |
| Station | 191/75 |
| Year | 1975 |
| Water depth | 60 m |
| Coordinates | In decimal: 25.80, -112.40 |
| Length | 61 cm TL |
| Collector | MEXAL Dr Kosswig |
| Gear | BT |
| Museum | ISH |
| Sex | male |
| Date | 1975-01-08 |
| Temperature | 17 °C |
| Identifier | Dr. M. Stehmann |