
| Main Ref. | Anonymous, 2000 (Ref. 35509) |
|---|---|
| Name used | Metelectrona ventralis |
| Catalog No. | ISH 267-1971 |
| Locality | Temp.:2,3° (bottom) |
| Station | 340/71 |
| Year | 1971 |
| Water depth | 1000 m |
| Coordinates | In decimal: -38.83, -54.42 |
| Length | 9.4 cm SL |
| Collector | Expedition |
| Gear | BT 140' |
| Museum | ISH |
| Date | 1971-11-25 |
| Temperature | 2.3 °C |
| Range | 9.4 |
| Identifier | Dr. Hulley |