
| Main Ref. | Anonymous, 2000 (Ref. 35509) |
|---|---|
| Name used | Melanostomias macrophotus |
| Catalog No. | ISH 3728-1979 |
| Locality | Temp.: 9,414°C in 800m, Sal.: 35,188%o in 800m |
| Station | 6387/79 |
| Year | 1979 |
| Water depth | 800 - 806 m |
| Coordinates | In decimal: 29.13, -78.95 |
| Length | 27.2 cm SL |
| Collector | Dr. M. Stehmann |
| Gear | 140´-BT |
| Museum | ISH |
| Gazetteer | Florida |
| Date | 1979-11-04 |
| Temperature | 9.414 °C |
| Identifier | Dr. R. Gibbs |