
| Main Ref. | Anonymous, 2000 (Ref. 35509) |
|---|---|
| Name used | Melanostomias bartonbeani |
| Catalog No. | ISH 3474-1979 |
| Locality | Temp.: 4,43°C, Sal.: 34,943%o |
| Station | 6356/79 |
| Year | 1979 |
| Water depth | 1000 m |
| Coordinates | In decimal: 36.37, -74.70 |
| Length | 23.6 cm SL |
| Collector | Dr. M. Stehmann |
| Gear | 140´- BT |
| Museum | ISH |
| Gazetteer | südl. Chesapeake Bay |
| Date | 1979-10-28 |
| Temperature | 4.43 °C |
| Identifier | Dr. Karrer |