
| Main Ref. | Anonymous, 2000 (Ref. 35509) |
|---|---|
| Name used | Macroparalepis longilateralis |
| Catalog No. | ISH 1235-1971 |
| Locality | Tiefe: ca. 1550m; Temp.: 2.85°C(1255m); Sal.: 34.618(1255m) |
| Station | 417/71 |
| Year | 1971 |
| Water depth | 1550 m |
| Coordinates | In decimal: -34.20, 16.58 |
| Length | 11.8 cm SL |
| Collector | Expedition |
| Gear | CMBT 1600 |
| Museum | ISH |
| Date | 1971-03-28 |
| Temperature | 2 °C |
| Identifier | Dr. A. Post |