
| Main Ref. | Anonymous, 2000 (Ref. 35509) |
|---|---|
| Name used | Luciosudis normani |
| Catalog No. | ISH 411-1971a,b |
| Locality | Temp. In 974m: 2,5°C; Sal.: 34,335o% in 974m |
| Station | 348/71 |
| Year | 1971 |
| Water depth | 1040 - 997 m |
| Coordinates | In decimal: -38.33, -54.55 |
| Collector | Expedition |
| Gear | CMBT 1600 |
| Museum | ISH |
| Date | 1971-03-05 |
| Salinity | marine |
| Temperature | 2.5 °C |
| Range | 18.63 - 19.68 |
| Identifier | Dr. Bertelsen |