
| Main Ref. | Anonymous, 2000 (Ref. 35509) |
|---|---|
| Name used | Luciosudis normani |
| Catalog No. | ISH 598a-1-1971 |
| Locality | Temp. In 207m: 9,32°C; Sal.: 34,654o% in 207m |
| Station | 358-II/71 |
| Year | 1971 |
| Water depth | 212 - 200 m |
| Coordinates | In decimal: -39.78, -43.63 |
| Collector | Expedition |
| Gear | CMBT 1600 |
| Museum | ISH |
| Date | 1971-03-07 |
| Salinity | marine |
| Temperature | 9.32 °C |
| Range | 9.87 - 11.81 |
| Identifier | Dr. Bertelsen |