
| Main Ref. | Anonymous, 2000 (Ref. 35509) |
|---|---|
| Name used | Lestidiops jayakari |
| Catalog No. | ISH 2132-1968 |
| Locality | Temp.: 9.69°C(564m); Sal.: 35.265 (564m) |
| Station | 10-III/68 |
| Year | 1968 |
| Water depth | 600 - 540 m |
| Coordinates | In decimal: 20.07, -21.77 |
| Length | 5.7 cm SL |
| Collector | Expedition |
| Gear | CMBT 1600 |
| Museum | ISH |
| Date | 1968-01-28 |
| Temperature | 9 °C |
| Identifier | Dr. A. Post |