
| Main Ref. | Anonymous, 2000 (Ref. 35509) |
|---|---|
| Name used | Lestidiops jayakari |
| Catalog No. | ISH 2016-1968 |
| Locality | Temp.: 4.09°C(874m); Sal.: 34.494 (874m) |
| Station | 121/68 |
| Year | 1968 |
| Water depth | 874 m |
| Coordinates | In decimal: -28.67, -47.20 |
| Collector | Expedition |
| Gear | BT 140 |
| Museum | ISH |
| Date | 1968-03-13 |
| Temperature | 4 °C |
| Identifier | Dr. A. Post |