
| Main Ref. | Anonymous, 2000 (Ref. 35509) |
|---|---|
| Name used | Lepidonotothen squamifrons |
| Catalog No. | ISH 260-1976 |
| Locality | Temp.: 4,68°C |
| Station | 17/76 |
| Year | 1975 |
| Water depth | 210 m |
| Coordinates | In decimal: -54.35, -56.30 |
| Territory | Antarctica |
| Collector | ANT 1/ Dr. G. Krefft |
| Gear | 140'-BT |
| Museum | ISH |
| Gazetteer | Burdwood Bank |
| Date | 1975-11-26 |
| Temperature | 5 °C |
| Identifier | Dr. A. Balushkin Juni '92 |