
| Main Ref. | Anonymous, 2000 (Ref. 35509) |
|---|---|
| Name used | Isistius brasiliensis |
| Catalog No. | ISH 2811-1971 |
| Locality | 9.0C in 630m |
| Station | 498-III/71 |
| Year | 1971 |
| Water depth | 1 - 610 m |
| Coordinates | In decimal: 17.45, -22.92 |
| Length | 39 cm TL |
| Collector | Expedition |
| Gear | MT 1600 |
| Museum | ISH |
| Sex | male |
| Date | 1971-04-17 |
| Temperature | 9 °C |
| Identifier | Dr. G. Krefft |