
| Main Ref. | Anonymous, 2000 (Ref. 35509) |
|---|---|
| Name used | Iluocoetes fimbriatus |
| Catalog No. | ISH |
| Locality | Gosztonyi,A.E., 1977,Arch.FischWiss. 27(3) |
| Year | 1971 |
| Water depth | 150 - 155 m |
| Coordinates | In decimal: -48.12, -61.17 |
| Length | 16.9 cm TL |
| Collector | Expedition |
| Museum | ISH |
| Sex | male |
| Date | 1971-01-19 |
| Temperature | 5.6 °C |