
| Main Ref. | Anonymous, 2000 (Ref. 35509) |
|---|---|
| Name used | Hydrolagus affinis |
| Catalog No. | ISH 1180-1974 a-d |
| Locality | 5.73C in 1259m |
| Station | 301/74 |
| Year | 1974 |
| Water depth | 1895 - 1978 m |
| Coordinates | In decimal: 54.97, -16.68 |
| Collector | TIFI -I Dr. M. Stehmann |
| Gear | 200'-BT |
| Museum | ISH |
| Sex | both se |
| Date | 1974-05-25 |
| Temperature | 5 °C |
| Range | 78 - 107 |
| Identifier | Dr. M. Stehmann |