
| Main Ref. | Anonymous, 2000 (Ref. 35509) |
|---|---|
| Name used | Eustomias longibarba |
| Catalog No. | ISH 2144-1968 |
| Locality | Temp. In 1990m: 3,38°C; Sal.: 34,85ô% in 1990m |
| Station | 21/68 |
| Year | 1968 |
| Water depth | 2000 m |
| Coordinates | In decimal: -17.55, -28.22 |
| Collector | Expedition |
| Gear | CMBT 1600 |
| Museum | ISH |
| Date | 1968-02-07 |
| Salinity | marine |
| Temperature | 3.38 °C |
| Identifier | Dr. Gibbs |