
| Main Ref. | Anonymous, 2000 (Ref. 35509) |
|---|---|
| Name used | Eustomias furcifer |
| Catalog No. | ISH 1396-1968 |
| Locality | Temp. In 445m: 12,9°C; Sal.: 35,089o% in 445m |
| Station | 26-II/68 |
| Year | 1968 |
| Water depth | 400 - 380 m |
| Coordinates | In decimal: -29.97, -42.45 |
| Collector | Expedition |
| Gear | CMBT 1600 |
| Museum | ISH |
| Date | 1968-02-12 |
| Salinity | marine |
| Temperature | 12.9 °C |