
| Main Ref. | Anonymous, 2000 (Ref. 35509) |
|---|---|
| Name used | Diaphus meadi |
| Catalog No. | ISH 2173-1968 |
| Locality | Trremp.: 314m |
| Station | 27-II/1968 |
| Year | 1968 |
| Water depth | 335 - 1 m |
| Coordinates | In decimal: -32.13, -45.05 |
| Collector | Expedition |
| Gear | CMBT 1600 |
| Museum | ISH |
| Date | 1968-02-13 |
| Salinity | marine |
| Temperature | 14.6 °C |
| Identifier | Hulley |