
| Main Ref. | Anonymous, 2000 (Ref. 35509) |
|---|---|
| Name used | Diaphus effulgens |
| Catalog No. | ISH 1632-1968 |
| Locality | Temp. In 515m; Sal. 35.764 in 515m |
| Station | 29-III/68 |
| Year | 1968 |
| Water depth | 560 - 540 m |
| Coordinates | In decimal: -35.27, -49.43 |
| Length | 7.31 cm SL |
| Collector | Expedition |
| Gear | CMBT 1600 |
| Museum | ISH |
| Date | 1968-02-15 |
| Salinity | marine |
| Temperature | 11.59 °C |
| Identifier | Dr. G. Krefft |