
| Main Ref. | Anonymous, 2000 (Ref. 35509) |
|---|---|
| Name used | Cynoscion striatus |
| Catalog No. | ISH 1987-1968 |
| Locality | Sal.: 35,702%o |
| Station | 112/68 |
| Year | 1968 |
| Water depth | 60 m |
| Coordinates | In decimal: -24.55, -46.42 |
| Length | 23 cm TL |
| Collector | Expedition |
| Gear | BT 140 |
| Museum | ISH |
| Date | 1968-03-11 |
| Temperature | 16 °C |
| Identifier | Dr. G. Krefft |