
| Main Ref. | Anonymous, 2000 (Ref. 35509) |
|---|---|
| Name used | Chalinura mediterranea |
| Catalog No. | ISH 155-1973 |
| Locality | T.:b 4.00°C |
| Station | 643/73 |
| Year | 1973 |
| Water depth | 1504 - 1502 m |
| Coordinates | In decimal: 65.25, -29.25 |
| Collector | Overflow Expedition |
| Gear | 140' BT |
| Museum | ISH |
| Gazetteer | Dänemarkstraße |
| Date | 1973-09-12 |
| Temperature | 4 °C |
| Identifier | Dr. G. Krefft |