
| Main Ref. | Anonymous, 2000 (Ref. 35509) |
|---|---|
| Name used | Chalinura mediterranea |
| Catalog No. | ISH 743-1974 |
| Locality | T.:b 3.91°C in 1500m |
| Station | 889/74 |
| Year | 1974 |
| Water depth | 1500 - 1550 m |
| Coordinates | In decimal: 60.80, -12.68 |
| Length | 36 cm TL |
| Collector | Dr. M. Stehmann |
| Gear | 140' BT |
| Museum | ISH |
| Date | 1974-11-26 |
| Temperature | 3 °C |
| Identifier | Dr. M. Stehmann |