
| Main Ref. | Anonymous, 2000 (Ref. 35509) |
|---|---|
| Name used | Chalinura mediterranea |
| Catalog No. | ISH 218-1975 |
| Locality | T.:b 4.42°C in 1999m |
| Station | 300/75 |
| Year | 1975 |
| Water depth | 2000 - 2075 m |
| Coordinates | In decimal: 44.05, -3.20 |
| Collector | Dr. M. Stehmann |
| Gear | 200' - BT |
| Museum | ISH |
| Gazetteer | nördlich Bilbao |
| Date | 1975-05-14 |
| Temperature | 4 °C |
| Identifier | Dr. M. Stehmann |