
| Main Ref. | Anonymous, 2000 (Ref. 35509) |
|---|---|
| Name used | Bathyraja griseocauda |
| Catalog No. | ISH 109-1971 |
| Station | 266/71 |
| Year | 1971 |
| Water depth | 300 - 295 m |
| Coordinates | In decimal: -53.00, -64.00 |
| Length | 105 cm TL |
| Collector | Expedition |
| Gear | BT 140' |
| Museum | ISH |
| Date | 1971-02-08 |
| Temperature | 5 °C |
| Identifier | Dr. M. Stehmann |