
| Main Ref. | Anonymous, 2000 (Ref. 35509) |
|---|---|
| Name used | Bathophilus nigerrimus |
| Catalog No. | ISH 377-1968 |
| Locality | Temp. In 125m: 18,8°C |
| Station | 10-II/68 |
| Year | 1968 |
| Water depth | 140 - 120 m |
| Coordinates | In decimal: 20.17, -21.67 |
| Collector | Expedition |
| Gear | CMBT 1600 |
| Museum | ISH |
| Date | 1968-01-28 |
| Temperature | 18.8 °C |
| Identifier | Dr. Bertelsen |