
| Main Ref. | Anonymous, 2000 (Ref. 35509) |
|---|---|
| Name used | Astronesthes macropogon |
| Catalog No. | ISH 201-1966 |
| Locality | Temp. In 550m |
| Station | 180b/66 |
| Year | 1966 |
| Water depth | 500 - 220 m |
| Coordinates | In decimal: 23.83, -20.13 |
| Collector | Expedition |
| Gear | CMBT 1600 |
| Museum | ISH |
| Date | 1966-05-13 |
| Temperature | 14.15 °C |
| Identifier | Goodyear & Gibbs, 1969 |