
| Main Ref. | Anonymous, 2000 (Ref. 35509) |
|---|---|
| Name used | Astronesthes boulengeri |
| Catalog No. | ISH 1386-1971 |
| Locality | Temp. In 500m: 11,54°C; Sal.: 34,97o% in 500m |
| Station | 423-III/71 |
| Year | 1971 |
| Water depth | 588 - 592 m |
| Coordinates | In decimal: -35.57, 10.70 |
| Collector | Expedition |
| Gear | MT 1600 |
| Museum | ISH |
| Gazetteer | Südamerika |
| Date | 1971-03-29 |
| Salinity | marine |
| Temperature | 11.54 °C |
| Identifier | Parin & Borodulina, 1999 |