| Main Ref. | Stehmann, M.F.W., B. Séret, E.M. Costa and J. Baro, 2008 (Ref. 75590) |
|---|---|
| Name used | Neoraja iberica |
| Catalog No. | MB 4869 |
| Year | 2006 |
| Water depth | 558 - 531 m |
| Coordinates |
36° 50.7' N 7° 44.8' W In decimal: 36.85, -7.75 |
| Geography area | Atlantic, Northeast |
| Length | 32.2 cm TL |
| Collector | P. Calixto & G. Carvalho |
| Gear | 23 m crustacean trawl |
| Museum | [MB] |
| Sex | male |
| Gazetteer | Gulf of Cadiz, Iberian Peninsula | Bay |
| Date | 03/06/06 |
| Salinity | marine |
| Accuracy | other |