| Main Ref. | Sazonov, Y.I., 1976 (Ref. 58110) |
|---|---|
| Name used | Maulisia acuticeps |
| Catalog No. | ZIN 42259 |
| Locality | SE Pacific, 5°59'S, 84°59'W, 800-900 m, over 4000 m. |
| Station | 344 |
| Year | 1972 |
| Water depth | 800 - 900 m |
| Altitude | 4000 - 4000 m |
| Coordinates |
5° 59' S 84° 59' W In decimal: -5.98, -84.98 |
| Geography area | Pacific, Southeast |
| Length | 23.4 cm SL |
| Museum | [ZIN] |
| Date | 02/02/72 |
| Identifier | Sazonov |